Jaki router kupić? To pytanie zadaje sobie wielu naszych klientów. Modeli jest mnóstwo, ale który wybrać, aby internet działał szybko i niezawodnie?

Prędkość internetu zależy od routera

Powinniśmy mieć świadomość, że odczuwalna prędkość internetu zależy właśnie od routera. Przykładowo operator może dostarczyć łącze o przepustowości 300 Mb/s, ale przy połączeniu poprzez router prędkość ta może być dużo niższa i np. korzystając z połączenia kablowego zostać ograniczona do 100 Mb/s, a przy połączeniu Wi-Fi nawet do około 20 Mb/s. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wszystko zależy od tego, w jakie technologie wyposażony jest nasz router. Ale to nie wszystko. Prędkość uzależniona jest również od karty sieciowej (LAN albo WLAN), w jaką wyposażony jest sprzęt za pomocą, którego korzystamy z internetu – komputer, tablet, smartfon czy TV.

Gdzie nie kupować routera?

Router to nasza „brama na świat”, dzięki której mamy połączenie z globalną siecią. Dlatego kupowanie najtańszego urządzenia z dyskontu nie jest dobrym pomysłem, gdyż pozorna oszczędność może przysporzyć nam więcej problemów i szybko okaże się, że zakupiony sprzęt trzeba wymienić. Przed zakupem polecamy zapoznać się z testami urządzeń i wybrać sprawdzony sprzęt. Nasza firma od lat posiada w ofercie m.in. routery marki TP-Link i musimy przyznać, że uwzględniając znakomity stosunek ceny do jakości, są to bardzo przyzwoite urządzenia, które nie powinny przysparzać użytkownikom problemów.

Jaki router kupić?

Router dla łącza kablowego o przepustowości powyżej 100 Mb/s

W naszej ofercie znajdziecie routerTP-Link Wi-Fi do 450 Mbps. Jest to szybki i niezawodny, bezprzewodowy router Wi-Fi wyposażony w trzy odkręcane anteny o zysku 5dBi. Sieć bezprzewodowa działa w standardzie 802.11n. Oferuje maksymalną przepustowość do 450 Mb/s i bardzo duży zasięg. TP-Link TL-WR1043NDUrządzenie wyróżnia znakomity stosunek ceny do jakości. Router ten doskonale nadaje się, aby stworzyć szybką i niezawodną sieć o dużym zasięgu. Dzięki portom WAN i LAN 1 GB/s zapewni dużą przepustowość sieci kablowej. Router posiada również wbudowany port USB 2.0 obsługujący funkcje udostępniania dysku oraz serwera mediów, FTP i druku. Ten model polecany jest użytkownikom, którzy przy połączeniu kablowym chcieliby korzystać z internetu z prędkością, większą niż 100 Mb/s. Model ten zbiera znakomite recenzje zarówno w Polsce, jak i na świecie, np. Laur konsumenta 2015.

Cena: 199 zł (router na własność abonenta)


Router dla łącza kablowego i radiowego o przepustowości do 100 Mb/s

W naszej ofercie znajdziecie router TP-Link Wi-Fi 802.11n do 300 Mb/s. Jest to szybki i niezawodny, bezprzewodowy router Wi-Fi, wyposażony w dwie anteny o zysku 5dBi. Działa w standardzie 802.11n. Oferuje maksymalną przepustowość do 300 Mb/s oraz duży zasięg. Urządzenie wyróżnia znakomity stosunek ceny do jakości.

Router Wi-Fi TP-Link TL-WR841n

Router ten doskonale nadaje się do stworzenia szybkiej i wydajnej sieci w domu lub małej firmie. Urządzenie posiada przełącznik sieci bezprzewodowej, umożliwiający wygodne włączanie lub wyłączenie Wi-Fi. W menu urządzenia znalazła się także możliwość utworzenia oddzielnej sieci dla gości z odrębną nazwą i hasłem, a także zaawansowana kontrola rodzicielska, która pozwala na ustalenie ograniczonego dostępu do sieci dla dzieci lub pracowników.

Cena: 99 zł (router na własność abonenta)


Router dla łącza radiowego do domu lub większego mieszkania

Jeśli zadajesz sobie pytanie jaki router kupić, rozważ naszą ofertę na dzierżawę urządzenia. Oto miniaturowy router bezprzewodowy z zewnętrzną anteną o zysku 5 dBi. Urządzenie działa w standardzie 802.11n i oferujący maksymalną przepustowość do 150 Mb/s.

Ubiquiti airGateway LR

Kompaktowa konstrukcja o wymiarach 54 x 44 x 30 mm nie wymaga zasilacza i kabli. Urządzenie podłącza się bezpośrednio do zasilacza PoE anteny radiowej. Mini router pozwala stworzyć szybką i niezawodną sieć o zasięgu obejmującym kilka pomieszczeń. Warto też dodać, iż airGateway posiada port LAN 100 Mb/s. Zewnętrzna antena routera airGateway-LR dwukrotnie zwiększa zasięg sieci Wi-Fi, w porównaniu do urządzenia airGateway z wewnętrzną anteną. Ponadto w zestawie jest dedykowany uchwyt, dzięki któremu całość można zainstalować np. na ścianie.

Opłata: 9 zł miesięcznie (router udostępniany na czas korzystania z usługi)


Router dla łącza radiowego do małego mieszkania

W ofercie znajdziecie również mini router Wi-Fi airGateway. To miniaturowy router bezprzewodowy z wbudowaną anteną. Urządzenie działa w standardzie 802.11n i oferuje maksymalną przepustowość do 150 Mb/s.

Ubiquiti airGateway

Kompaktowa konstrukcja o wymiarach 54 x 44 x 30 mm nie wymaga zasilacza i kabli. Urządzenie podłącza się bezpośrednio do zasilacza PoE anteny radiowej. Mini router pozwala stworzyć szybką i niezawodną sieć o zasięgu obejmującym jedno pomieszczenie. Warto też dodać, iż airGateway posiada port LAN 100 Mb/s. Ponadto w zestawie jest dedykowany uchwyt, dzięki któremu całość można zainstalować np. na ścianie.

Opłata: 5 zł miesięcznie (router udostępniany na czas korzystania z usługi)


Więcej na naszej stronie internetowej: Najlepszy internet w Rumi


Netarea

Działamy w branży telekomunikacyjnej od 2009 roku na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Naszą domeną jest świadczenie usługi dostępu do internetu, zarówno drogą kablową (światłowody), jak i radiową. Od lat terenie Rumi oferujemy najszybsze usługi wykorzystując najnowsze technologie przewodowe i bezprzewodowe. Ale to nie jedyna nasza działalność. Oprócz usługi dostępu do internetu oferujemy również innowacyjną Telewizję Światłowodową, tanią telefonię stacjonarną, a także zaawansowane usługi dla firm. Na terenie Rumi posiadamy stale rozbudowywaną sieć szkieletową opartą o technologię światłowodową oraz nowoczesne nadajniki sieci bezprzewodowej, zlokalizowane w najdogodniejszych punktach miasta. Dzięki temu swoim zasięgiem obejmujemy praktycznie cały teren Rumi, a także najbliższe okolice miasta. Zasięg naszej sieci obejmuje również Kazimierz, Dębogórze, Moście Błota, Gdynię i Redę. Na naszej stronie www dostępna jest mapa zasięgu naszej sieci, która pozwala sprawdzić, w jakich lokalizacjach dostępne są świadczone przez nas usługi. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług stosujemy rozwiązania światłowodowe oraz wyłącznie sprawdzone, pewne i w pełni profesjonalne urządzenia telekomunikacyjne. Nasz internet jest szybki, niezawodny i bezpieczny, a wszystko to w konkurencyjnych cenach. Najszybszy internet w Rumi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *