Internet, czyli ogólnoświatowa sieć komputerowa, jak sama nazwa wskazuje, składa się z komputerów rozlokowanych po całym świecie. Oczywiście mówiąc o komputerach mamy na myśli nie tylko nasze domowe PC-ty, które oczywiście też są częścią globalnej sieci, ale również szereg innych urządzeń tworzących tę sieć i będących do niej podłączonych, np. przełączniki, routery czy serwery. Te  ostatnie udostępniają rozmaite usługi, takie jak np. poczta elektroniczna, WWW czy telewizja i telefonia internetowa.

Niezwykłość internetu polega na tym, że nie posiada on punktu centralnego i nie ma właściciela. Jednocześnie wpływ na jego rozwój może mieć każdy z nas. Nikt nie może rościć sobie prawa własności do internetu, ale każdy może go współtworzyć. To właśnie ta zasada leży u podstaw internetu i sprawia, że po dziś dzień sieć może się tak dynamicznie rozwijać.

Internet_map_615

Mapa części Internetu oparta o stan z 15 stycznia 2005, dane ze strony opte.org. Każda linia wytyczona jest między dwoma węzłami, reprezentującymi dwa adresy IP. Długość linii wskazuje na opóźnienie między tymi węzłami. Ten wykres reprezentuje niecałe 30% sieci klasy C osiągalnej przez programy zbierające dane na początku 2005 roku. Linie są pokolorowane w zależności od odpowiadającym im alokacjom RFC 1918 w następujący sposób: Ciemnoniebieski: net, CA, US Zielony: com, org Czerwony: mil, gov, edu Żółty: JP, CN, TW, UA, de Magenta: uk, it, pl, fr Złoty: br, kr, nl Biały: nieznany

Internet składa się z wielu sieci o różnych rangach. Pieczę nad sprawami technicznymi trzymają organizacje IETF (Internet Engineering Task Force) oraz IANA (Internet Assigned Number Authority). Opiekunem internetu jest również ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers), która zajmuje się m.in. adresami IP i domenami. Na całym świecie sieci najwyższej rangi  sponsorują korporacje i rządy. Z kolei sieci niższej rangi tworzone są przez rozmaite organizacje i przedsiębiorstwa.

Mocną stroną internetu jest rozproszone środowisko, dzięki któremu jest on odporny na awarie. Brak scentralizowanego zarządzania, rozproszenie geograficzne i międzynarodowy charakter przy jednoczesnym postrzeganiu użytkowników na ten system jako całość sprawiają, że internetu nie da się ot tak wyłączyć. Możecie spać spokojnie, scenariusz odcinka „Over Logging” serialu South Park na szczęście nam nie grozi.

linksys-internet-south-park_600x450

Wizja końca internetu (South Park – Over Logging)

Netarea – najszybszy internet radiowy w Rumi


Netarea

Działamy w branży telekomunikacyjnej od 2009 roku na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Naszą domeną jest świadczenie usługi dostępu do internetu, zarówno drogą kablową (światłowody), jak i radiową. Od lat terenie Rumi oferujemy najszybsze usługi wykorzystując najnowsze technologie przewodowe i bezprzewodowe. Ale to nie jedyna nasza działalność. Oprócz usługi dostępu do internetu oferujemy również innowacyjną Telewizję Światłowodową, tanią telefonię stacjonarną, a także zaawansowane usługi dla firm. Na terenie Rumi posiadamy stale rozbudowywaną sieć szkieletową opartą o technologię światłowodową oraz nowoczesne nadajniki sieci bezprzewodowej, zlokalizowane w najdogodniejszych punktach miasta. Dzięki temu swoim zasięgiem obejmujemy praktycznie cały teren Rumi, a także najbliższe okolice miasta. Zasięg naszej sieci obejmuje również Kazimierz, Dębogórze, Moście Błota, Gdynię i Redę. Na naszej stronie www dostępna jest mapa zasięgu naszej sieci, która pozwala sprawdzić, w jakich lokalizacjach dostępne są świadczone przez nas usługi. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług stosujemy rozwiązania światłowodowe oraz wyłącznie sprawdzone, pewne i w pełni profesjonalne urządzenia telekomunikacyjne. Nasz internet jest szybki, niezawodny i bezpieczny, a wszystko to w konkurencyjnych cenach. Najszybszy internet w Rumi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *