Aby internet mógł stać się narzędziem globalnym i tak potężnym jak dzisiaj, potrzeba było setek tysięcy kilometrów kabli łączących wszystkie kontynenty. Grube, zbrojone światłowody układane są na dnie mórz i oceanów, aby zapewnić nam łączność na całym świecie.

Firma TeleGeography zaktualizowała swoją bazę podwodnych połączeń telekomunikacyjnych. Na mapie przedstawiono 285 kabli, które są lub będą aktywne w 2014 roku.

Mapa podwodnych kabli

Tu możecie zobaczyć podwodną sieć naniesioną na mapy Google’a.

Polska też ma tu swój udział. Z naszego kraju na dnie Bałtyku zostały poprowadzone dwa kable – połączenie „Denmark-Poland 2” oraz „Baltica”. Pierwszy kabel ma długość 110 km i w 1991 roku połączył dwa miasta – polskie Mielno i duńskie Gedebak Odde. Z kolei w 1997 roku w Kołobrzegu oddany do użytku został kolejny kabel, będący częścią sieci „Baltica” o łacznej długości 437 km.

Gdy następnym razem połączysz się przez Skype z ciocią z Ameryki, albo siostrą mieszkającej w Anglii, przypomnij ile wysiłku i pieniędzy musiały kosztować te wszystkie przedsięwzięcia.

Netarea – najszybszy internet radiowy w Rumi


Netarea

Działamy w branży telekomunikacyjnej od 2009 roku na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Naszą domeną jest świadczenie usługi dostępu do internetu, zarówno drogą kablową (światłowody), jak i radiową. Od lat terenie Rumi oferujemy najszybsze usługi wykorzystując najnowsze technologie przewodowe i bezprzewodowe. Ale to nie jedyna nasza działalność. Oprócz usługi dostępu do internetu oferujemy również innowacyjną Telewizję Światłowodową, tanią telefonię stacjonarną, a także zaawansowane usługi dla firm. Na terenie Rumi posiadamy stale rozbudowywaną sieć szkieletową opartą o technologię światłowodową oraz nowoczesne nadajniki sieci bezprzewodowej, zlokalizowane w najdogodniejszych punktach miasta. Dzięki temu swoim zasięgiem obejmujemy praktycznie cały teren Rumi, a także najbliższe okolice miasta. Zasięg naszej sieci obejmuje również Kazimierz, Dębogórze, Moście Błota, Gdynię i Redę. Na naszej stronie www dostępna jest mapa zasięgu naszej sieci, która pozwala sprawdzić, w jakich lokalizacjach dostępne są świadczone przez nas usługi. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług stosujemy rozwiązania światłowodowe oraz wyłącznie sprawdzone, pewne i w pełni profesjonalne urządzenia telekomunikacyjne. Nasz internet jest szybki, niezawodny i bezpieczny, a wszystko to w konkurencyjnych cenach. Najszybszy internet w Rumi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *