Nie stój w kolejce na poczcie. Wydrukuj znaczek przez internet

W 2013 roku Poczta Polska wprowadziła nowe usługi, które mają ułatwić wam życie. Dzięki nim nie musicie już stać w kolejce po znaczek ani go lizać. Teraz wystarczy dostęp do internetu, a znaczki wydrukujecie sami, w domowym zaciszu.

Poczta Polska w końcu postawiła na usługi elektroniczne, nowe technologie i kanały komunikacji internetowej umożliwiające dostęp przez urządzenia mobilne i stacjonarne. Powołano spółkę Poczta Polska Usługi Cyfrowe Sp. z o.o. oraz stworzono serwis envelo.pl, za pośrednictwem którego można skorzystać z nowości takich jak Neokartka, Neolist czy Neoznaczek. Mi do gustu przypadła zwłaszcza ta ostatnia usługa, która pozwala ominąć kolejki i eliminuje konieczność lizania znaczków.

Neoznaczek to odpowiednik tradycyjnego znaczka pocztowego stanowiący dowód uiszczenia opłaty za nadanie przesyłki.  Znaczek drukowany z komputera jest zabezpieczony kodem data matrix, a po jego zakupie drogą elektroniczną drukuje się go samodzielne na kartce papieru, etykiecie samoprzylepnej lub bezpośrednio na kopercie. Znaczek można pobrać ze strony www lub otrzymać w postaci załącznika email. To pozwala oszczędzić czas – można dokonać opłaty pocztowej, a następnie wysłać list lub kartkę o dowolnej porze – niezależnie od godzin pracy urzędu pocztowego. Neoznaczka można użyć do opłacenia listów krajowych i zagranicznych, wysyłanych jako przesyłka zwykła ekonomiczna lub priorytetowa.

Netarea – najszybszy internet radiowy w Rumi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *