Przeglądarka internetowa to nasze okno na świat. Jeśli pomyślimy o internecie, od razu skojarzymy właśnie ten program. To dzięki niej możemy na co dzień korzystać z Facebooka, YouTube’a czy portali internetowych. Przyjrzeliśmy się najpopularniejszym przeglądarkom w Polsce. Nasz rodzimy rynek jest zdominowany przez cztery programy – Chrome, Firefox, Internet Explorer i Opera. Która króluje na naszych komputerach?

Na warsztat wzięliśmy badanie gemiusTraffic, które pokazało z jakich przeglądarek najchętniej korzystali polscy internauci w maju 2014 roku. Z racji tego, że przeglądarki cały czas są rozwijane i co jakiś czas wydawane są kolejne wersje tych programów, trzeba je zgrupować. Na wielu komputerach zainstalowane są nieaktualne wersje, dlatego zarówno te starsze, jak i nowsze trzeba wrzucić do jednego worka. Grupa przeglądarek to zbiór wszystkich wersji tej samej przeglądarki. Ranking grup przeglądarek używanych przez internautów łączących się z obszaru Polski z polskimi witrynami został stworzony na podstawie liczby odsłon stron. Przeglądarka to program umożliwiający pobieranie i wyświetlenie zawartości stron internetowych zgodnie z możliwościami oferowanymi przez jej silnik oraz preferencjami internauty. Z kolei odsłona to zdarzenie polegające na wyświetleniu strony z poprawnie wykonującym się skryptem badania gemiusTraffic. Jak wyglądają wyniki?

Ranking przeglądarek maj 2014 r.

ranking-przegladarek_615x300

Tuż za pudłem, czyli na czwartym miejscu znalazła się Opera z wynikiem 6,68 proc. Niemal dwukrotnie wyższym wynikiem (13,26 proc.) może pochwalić się Internet Explorer, czyli domyślna przeglądarka zainstalowana w systemie Microsoft Windows. Przeglądarka firmy Google powoli, ale systematycznie zwiększa swój udział w runku i w maju 2014 roku w Polsce wynosił już 31,59 proc. Jednak palmę pierwszeństwa wciąż jeszcze dzierży Firefox. Popularność ulubionej przeglądarki Polaków w ostatnim czasie spada i wynosi 37,18 proc., co wciąż zapewnia Mozilli pozycję nr jeden. Oprócz tych czterech programów, pozostałe udziały przypadły przeglądarkom mobilnym Chrome, IEMobile oraz Webkit, a także niszowym Safari, OperaMini i Maxthon.

Netarea – najszybszy internet radiowy w Rumi. Bez limitów !


Netarea

Działamy w branży telekomunikacyjnej od 2009 roku na podstawie wpisu do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Naszą domeną jest świadczenie usługi dostępu do internetu, zarówno drogą kablową (światłowody), jak i radiową. Od lat terenie Rumi oferujemy najszybsze usługi wykorzystując najnowsze technologie przewodowe i bezprzewodowe. Ale to nie jedyna nasza działalność. Oprócz usługi dostępu do internetu oferujemy również innowacyjną Telewizję Światłowodową, tanią telefonię stacjonarną, a także zaawansowane usługi dla firm. Na terenie Rumi posiadamy stale rozbudowywaną sieć szkieletową opartą o technologię światłowodową oraz nowoczesne nadajniki sieci bezprzewodowej, zlokalizowane w najdogodniejszych punktach miasta. Dzięki temu swoim zasięgiem obejmujemy praktycznie cały teren Rumi, a także najbliższe okolice miasta. Zasięg naszej sieci obejmuje również Kazimierz, Dębogórze, Moście Błota, Gdynię i Redę. Na naszej stronie www dostępna jest mapa zasięgu naszej sieci, która pozwala sprawdzić, w jakich lokalizacjach dostępne są świadczone przez nas usługi. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Aby zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług stosujemy rozwiązania światłowodowe oraz wyłącznie sprawdzone, pewne i w pełni profesjonalne urządzenia telekomunikacyjne. Nasz internet jest szybki, niezawodny i bezpieczny, a wszystko to w konkurencyjnych cenach. Najszybszy internet w Rumi

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *