Nowe urządzenia bezprzewodowe w ofercie Netarea

Do naszej oferty dołącza kilka nowych urządzeń, które pozwolą cieszyć się internetem bez kabli. Wśród nowości znalazły się kompaktowe miniroutery oraz transmitery sieciowe „powerline”.

Do tej pory naszym abonentom proponowaliśmy niezawodne routery bezprzewodowe marki TP-Link. Do wyboru był model wyposażony w pojedynczą antenę z Wi-Fi w standardzie 802.11n, oferujący prędkość do 150 Mb/s oraz router z dwoma antenami i Wi-Fi 802.11n do 300 Mb/s. Urządzenia można nabyć na własność, a ich cena to odpowiednio 99 zł i 149 zł. Alternatywą dla standardowych routerów Wi-Fi są kompaktowe miniroutery.

Kompaktowe miniroutery airGateway

Urządzenia airGateway są dostępne w dwóch wersjach – standardowy model airGateway posiada wbudowaną antenę, a model airGateway-LR (long range – ang. zwiększony zasięg) został wyposażony w dużą zewnętrzną antenę zwiększającą dwukrotnie zasięg sieci.

airGateway

Oba miniaturowe routery oferują łączność bezprzewodową 802.11n do 150 Mb/s. Miniroutery są naprawdę niewielkich rozmiarów. Cała elektronika została zamknięta w obudowie o wymiarach zaledwie 54 x 44 x 30 mm. Co ciekawe, dzięki kompaktowej konstrukcji  nie wymagają zasilacza i kabli. Urządzenia podłącza się bezpośrednio do instalacji radiowej i pozwalają stworzyć szybką i niezawodną sieć bezprzewodową.

Miniaturowe routery airGateway i airGateway-LR dedykowane są dla naszych Abonentów, którzy odbierają internet drogą radiową. Wystarczy wpiąć je bezpośrednio do zasilacza, który zasila antenę radiową na zewnątrz budynku. Cena urządzenia z wbudowaną anteną, które sprawdzi się w niewielkich lokalach ze ścianami o niskim tłumieniu sygnału Wi-Fi wynosi 59 zł. W przypadku większych lokali proponujemy instalację modelu z zewnętrzną anteną, którego cena wynosi 89 zł. Urządzenia są własnością Netarea i udostępniane abonentom na czas korzystania z usługi dostępu do internetu.

Transmitery sieciowe „powerline”

Kolejne nowości w naszej ofercie to transmitery sieciowe „powerline”. Te sprytne urządzenia umożliwiają korzystanie z internetu poprzez istniejącą w domu sieć elektryczną. Sprawdzą się w sytuacji, w której z jakiś powodów sygnał Wi-Fi jest słaby lub jego odbiór jest niemożliwy. Dzięki transmiterom „powerline” można rozszerzyć zasięg sieci bez konieczności prowadzenia nowych kabli. „Powerline” pozwala wykorzystać istniejącą w budynku instalację elektryczną.

µ¼Í¼Ä£°åDo wyboru są dwa komplety transmiterów sieciowych – zestaw z Wi-Fi i bez Wi-Fi. Zestaw bez Wi-Fi przekazuje internet po kablu i kosztuje 199 zł. Zestaw z Wi-Fi jest droższy o 100 zł i posiada transmiter, który pozwoli połączyć się z internetem bezprzewodowo. W obu przypadkach instalacja jest bardzo prosta. Do gniazdka elektrycznego w pobliżu miejsca, w którym mamy dostęp do internetu podłączamy jeden transmiter, a drugi w miejscu, w którym chcemy mieć dostęp do sieci i do tej pory nie było to możliwe.

Co ciekawe, rozbudowując sieć w budynku nie musimy ograniczać się wyłącznie do jednego punktu. W ofercie posiadamy dodatkowe transmitery sieciowe, dzięki którym można rozbudować sieć internetową o kolejne punkty dostępowe. W ten sposób można łatwo i szybko zwiększyć zasięg domowej sieci lokalnej. Cena dodatkowego transmitera bez Wi-Fi wynosi 99 zł. Dodatkowy punkt Wi-Fi kosztuje 199 zł.

Więcej szczegółów na naszej stronie internetowej:

http://www.netarea24.pl/internet2.html#bezprzewodowy-internet-netarea

Dodaj komentarz