Ile gigabajtów internetu zużywa przeciętny użytkownik Internetu?

Ile gigabajtów internetu zużywa przeciętny użytkownik Internetu? Rok 2016 za nami, więc postanowiliśmy przyjrzeć się transferom, jakie w minionym roku generowali  użytkownicy naszej sieci. Analizując te dane szybko doszliśmy do wniosku, ile gigabajtów transferu średnio zużywa przeciętny użytkownik internetu w ciągu miesiąca. To ważna informacja, zwłaszcza, jeśli zastanawiamy się nad wyborem oferty bez limitu (np. internet Netarea) i oferty konkurencji na limitowany internet, np. LTE.

Internet LTE bez limitu to ściema

Przeciętnemu użytkownikowi trudno jest oszacować, ile GB transferu może zużywać w ciągu miesiąca. Z internetu korzystamy na wielu urządzeniach równocześnie – laptopy, tablety, smartfony oraz odbiorniki TV, a najczęściej użytkowników sieci jest wielu, np.  cała rodzina. Wtedy zadajemy sobie pytanie, ile GB internetu w miesiącu rzeczywiście możemy zużywać i czy warto decydować się na ofertę z limitem, czy bez. O tym, że oferty LTE bez limitu nie istnieją, pisaliśmy w artykule: „Ściema operatorów, czyli internet mobilny bez limitu„. Jeśli operator sprzedaje wam internet mobilny zapewniając, że żadnego limitu nie ma , warto zajrzeć do regulaminu i odszukać zapisy FUP (Fair Usage Policy), z pewnością będzie się on tam znajdował.

Zatem, wracając do tematu, ile internetu w miesiącu potrzebuje przeciętny Kowalski – 10 GB, 30 GB, 50 GB, a może pakiet 100 GB będzie wystarczający? Oczywiście odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, gdyż każdy z nas inaczej korzysta z sieci.  Użytkownik wykorzystujący internet wyłącznie do przeglądania stron internetowych, wysyłania poczty elektronicznej i słuchania radia internetowego będzie generował zdecydowanie mniejsze transfery niż ten, który korzysta z YouTube’a czy ściąga filmy i gry z internetu. Ale skupmy się na średniej, gdyż ona da nam obraz tego, ile GB w miesiącu możemy zużywać.

Ile gigabajtów internetu zużywa przeciętny użytkownik Internetu?

Przyjrzeliśmy się transferom, jakie od 1 stycznia do 31 grudnia 2016 roku generowali użytkownicy naszej sieci. Wzięliśmy pod uwagę zarówno dane odebrane z sieci (pobrane / download), jak i do niej wysłane (wysyłanie / upload). Okazało się, że każdego miesiąca przeciętny użytkownik wykonał transfer na poziomie 92,9 GB. To aż o 16 GB więcej, niż średnia z 2015 roku. Co ciekawe, to bardzo blisko poziomu transferu, uznawanego przez operatorów LTE za nadmierne obciążanie sieci (100 GB w miesiącu). Jeśli operator LTE uzna, że transfery, które generujemy w znacznym stopniu obciążają sieć, zgodnie z regulaminem może on drastycznie obniżyć prędkości naszej usługi.

Netarea – internet w Rumi bez limitu

Zważając na to, iż potrzeby użytkowników internetu są coraz większe, Netarea zapewnia swoim klientom jak najszybsze łącza bez limitów. Jako jeden z nielicznych operatorów telekomunikacyjnych nie limitujemy łącz naszych klientów. Nasze łącza bardzo często oferują przepustowości wyższe niż te zapisane w umowie. U nas nigdy nie było, nie ma i nigdy nie będzie limitu transferu danych.

Dodaj komentarz