Konkurs na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową – Rumia, Grudzień 2017

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VI Międzyparafialnym Konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową – Grudzień 2017. Organizatorem konkursu jest Oddział Parafialny Akcji Katolickiej przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Patronat Konkursu sprawuje Burmistrz Miasta Rumia oraz Parafia p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi. Współpraca: Gazeta Rumska oraz Goniec Rumski.

Tematyka konkursu na najładniejszą Szopkę Bożonarodzeniową

Tematyką konkursu jest wykonanie szopki bożonarodzeniowej z uwzględnieniem zwyczajów, tradycji oraz folkloru kaszubskiego. W konkursie mogą wziąć udział dzieci wraz z całymi rodzinami z wszystkich Parafii Rumi oraz dzieci skupione w oratoriach, świetlicach, kołach plastycznych i innych organizacjach społecznych i pozaszkolnych.

Warunki udziału w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową

Każdy uczestnik powinien dostarczyć jedną pracę przestrzenną, wykonaną z dowolnego tworzywa, przy czym zaleca się wykonywanie szopek z materiałów naturalnych. Elementy szopki mogą być podświetlane oraz poruszane mechanicznie. Konstrukcja szopki powinna być stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, aby nie przesuwały się i nie spadały. Prace powinny zawierać na części niewidocznej trwałe przymocowany opis zawierający dane: imię, nazwisko autora lub autorów, bądź całej rodziny lub nazwę grupy. Należy też podać parafię i szkołę, do której uczęszczają uczestnicy. Uwaga: Nie mogą być zgłaszane szopki biorące udział w konkursach w latach ubiegłych.

Terminy i miejsce składania prac w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową

Szopkę należy dostarczyć do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi w dniu 8.12.2017r. od godziny 15.00 do 17.00. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród nastąpi 10 grudnia 2017r. po Mszy Św. o godz. 11.00. Wystawa szopek odbędzie się 10 grudnia w hali MOSiR podczas Koncertu Kolęd.

Kryteria oceny prac w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową

Prace oceniać będzie Komisja Konkursowa powołana przez organizatorów.
Komisja Konkursowa oceni szopki przyznając I, II, III miejsce nagradzając wykonawców najpiękniejszych szopek. Prace indywidualne będą oceniane w kategoriach wiekowych oraz szopka rodzinna i grupowa według następujących kryteriów:

  • nawiązanie do tradycji Bożego Narodzenia;
  • ogólne wrażenie artystyczne, – lalki – postacie;
  • walory plastyczne (kolorystyka, kompozycja itp.);
  • dobór i wykorzystanie materiałów;
  • zawarte elementy kaszubskie;
  • samodzielność wykonania pracy (np. kupione figurki będą obniżały ocenę szopki);
  • estetyka pracy oraz trwałość konstrukcji;
  • wkład pracy.

Informacje związane z konkursem można uzyskać u Pani Adeli Szramkowskiej – prezes POAK przy naszej Parafii pod numerem telefonu: 507 314 685 oraz na stronie internetowej parafii http://rumiakrzyz.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *